Tjetër lëndim për yllin e PSGs-o

Futboll

Tjetër lëndim për yllin e PSGs-o

Më: 30 janar 2022 Në ora: 20:36
Tjetër lëndim për yllin e PSGs-o

Liga e Kampionëve është gati të rikthehet dhe Paris Saint-Germain-Real Madrid është ndeshja më e spikatur e 1/8 të fundit, por Sergio Ramos tani përballet me një garë me kohën për të qenë gati për atë ndeshjen e parë në “Parc des Princes” më 15 shkurt.

Pasi lëndimi e la jashtë fushës për muajt e parë të 2021/22, qendërmbrojtësi më në fund ishte në gjendje të fillonte të shfaqej për klubin francez në javët e fundit, por tani ka pësuar një problem muskulor në stërvitje.

Kjo sipas Le Parisien, i cili shton se spanjolli duhej të largohej herët nga një seancë stërvitore e PSG-së pasi vuri re këtë problem.

Ramos është i motivuar të luajë kundër ish-klubit të tij, të cilin ai u largua për PSG-në në verën e kaluar. Ai do të luftojë për të qenë i aftë për atë ndeshje të parë më 15 shkurt, përpara se të rikthehet në “Estadio Santiago Bernabeu” më 9 mars.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat