Opsioni tjetër...

Futboll

Opsioni tjetër...

Më: 3 mars 2022 Në ora: 12:49
Opsioni tjetër...

Ngjarjet rreth largimit të Haaland nga Borussia kanë qenë të përhapura kohët e fundit.

Operacioni për nënshkrimin e sulmuesit 21-vjeçar norvegjez është në momentin më vendimtar.

Është një fakt dhe Madridi është deri tani vendi më i mirë për të marrë Haaland.

Siç ka mësuar AS nga burime pranë futbollistit, Haaland tashmë ka shprehur preferencën e tij për të luajtur për Real Madridin, por në të njëjtën mënyrë, duke përkuar me dëshirën e përfaqësuesit të tij, Mino Raiola, ai këmbëngul se dëshiron të largohet këtë verë.

Burime të mirëinformuara të negociatave sigurojnë këtë gazetë se takimi përfundimtar në të cilin do të vendoset e ardhmja e Haaland dhe ku do të jenë të pranishëm norvegjezi dhe babai i tij, Raiola dhe Borussia, do të zhvillohet në fund të marsit.

Duke pasur parasysh këmbënguljen e lojtarit dhe agjentit të tij për t’u larguar këtë verë, Borussias i duhet pak kohë për të bërë përparim në negociatat për të nënshkruar me një sulmues që do të zërë vendin e norvegjezit.

Në këtë kuptim, duket se klubi gjerman ka dy opsione shumë të avancuara. Nga njëra anë, sulmuesi i Ajax-it, Sebastian Haller, i cili tashmë ka shënuar 29 gola në 30 ndeshje këtë sezon.

Opsioni tjetër më i mundshëm është Karim Adeyemi, gjerman me origjinë nigeriane lojtar i Salzburgu (20 vjeç), i cili ka shënuar 18 gola këtë sezon (tre në Champions League).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat