Rikthimi te fitoret

Futboll

Rikthimi te fitoret

Më: 10 prill 2022 Në ora: 11:55
Inzaghi

Interi arriti një fitore tepër të rëndësishme pasditen e djeshme në stadiumin “Giuseppe Meazza” ndaj Veronës me rezultatin 2-0, me golat e Nikolo Barelës dhe Edin Xhekos.

Pas këtij triumfi në konferencën për shtyp është shfaqur trajneri I zikaltërve, Simone Inzagi, i cili ka komentuar këtë sukses:

“Mendoj se kemi fituar një ndeshje të rëndësishme të dielën e kaluar në Torino ndaj Juventusit nga ku na dha besim.

Të gjitha skuadrat kryesore patën probleme, humbën disa pikë dhe disa lojtarë të rëndësishëm. Jam i lumtur për ndeshjen që bëmë me Veronën.

U përballëm me një kundërshtar që së bashku me Lacion, dhe Interin ajo ka sulmin më të mirë në Serinë A", tha Inzaghi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat