Refuzoi Shqipërinë për Greqinë

Futboll

Refuzoi Shqipërinë për Greqinë

Më: 18 qershor 2022 Në ora: 00:11
Refuzoi Shqipërinë për Greqinë

E mbani mend rastin e Fiorin Durmishaj? Sulmuesi me origjinë nga Vlora luajti për dy vite rregullisht me Kombëtaren U-21 dhe në momentin kur ish-trajneri i Shqipërisë, Kristian Panuçi, vendosi ta grumbullonte, u tha “jo” kuqezinjve dhe zgjodhi Greqinë. Durmishaj nuk ishte aktivizuar asnjë minutë me Kombëtaren A dhe kësisoj pas ftesës së federatës helene, iu hap rruga për të zgjedhur këtë kombëtare dhe jo origjinën e tij.

Edhe pse sulmuesi ëndërronte të behet futbollist i madh, karriera e tij mori një tatëpjetë të ccuditshme dhe Durmishaj nuk arriti të shkëlqente kurrë.

Pavarësisht zgjedhjes së ekip kombëtar, duket se sulmuesi e ka ruajtur miqësinë me disa futbollistë të Shqipërisë.

Së fundi Durmishaj ka pozuar me Qazim Laçin dhe Thomas Strakoshën, ku të 3 së bashku ishin duke darkuar në një reastorant së bashku me partneret. Vlen të theksohet fakti se të 3 këta futbollistë kanë qenë së bashku te Shpresat e Alban Bushit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat