Smalling: ‘Luftuam’ të gjithë së bashku deri në frymën e fundit

Futboll

Smalling: ‘Luftuam’ të gjithë së bashku deri në frymën e fundit

Më: 2 tetor 2022 Në ora: 15:06
Smalling: ‘Luftuam’ të gjithë së bashku deri në frymën e fundit

Roma e Jose Mourinhos mbrëmë ka triumfuar në udhëtim tek Interi (1-2), duke bërë një hap të madh në garën për kreun e tabelës.

Chris Smalling, i cili shënoi golin e dytë dhe të fitores për ‘romakët’, pas ndeshjes tha se në ‘San Siro’ kishin ardhur vetëm për fitore.

Sipas tij, e gjithë skuadra ‘luftojë’ deri në frymën e fundit për fitore.

“Këtu erdhëm vetëm për fitore dhe ia dolëm. Ishte një fitore ekipore sepse ‘luftuam’ të gjithë së bashku deri në frymën e fundit”, tha Smalling.

Pas kësaj fitore, Roma tani ka 16 pikë, vetëm katër pikë larg liderit të tabelës, Napolit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat