Daja kërkon mbështetjen e gjithë Kosovës

Futboll

Daja kërkon mbështetjen e gjithë Kosovës

Më: 6 tetor 2022 Në ora: 21:31
Daja kërkon mbështetjen e gjithë Kosovës

Trajneri i Ballkanit, Ilir Daja, ka folur pas ndeshjes me Sivasspor, të cilën ekipi suharekas e fitoi me rezultat 4-3.

Daja tha se edhe përkundër shumë mungesave që kanë pasur si dhe golit të hershëm, lojtarët arritën të ruajnë ekuilibrin.

“Prapë gjetëm forcat për të reaguar. Kemi prodhuar lojë gjatë gjithë ndeshjes Nëse do ishim treguar më pak cinik, do e siguronim fitoren edhe më herët”, tha Daja.

“Lojtarët kanë fituar eksperiencë në një nivel tjetër“.

Për ndeshjet e ardhshme të Ballkanit në shtëpi, Daja tha se pret mbështetje jo vetëm nga “xhebrailat”, por nga e gjithë Kosova.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat