​Mësohet skuadra e re e Roberto De Zerbit

Futboll

​Mësohet skuadra e re e Roberto De Zerbit

Më: 13 qershor 2024 Në ora: 18:56
Roberto De Zerbi

Roberto De Zerbi thuhet se është një hap larg që të bëhet trajneri i ardhshëm i gjigantit francez, Olympique Marseille.

Trajneri 45-vjeçar italian vendosi të largohej nga Brightoni në fund të sezonit të Premier Ligës, gati për një eksperiencë të re, pasi nuk u pajtua për politikën e transferimeve të klubit me pronarin Tony Bloom.

De Zerbi bëri përshtypje gjatë periudhës së tij dyvjeçare me Brightonin, duke dëshmuar aftësitë e tij në kampionat me një markë emocionuese të futbollit sulmues, që i dha atij shumë lëvdata nga Pep Guardiola i Manchester Cityt.

Siç theksohet nga “Calciomercato.com”, Marseille i ka ofruar De Zerbit një kontratë trevjeçare dhe është e gatshme t’i paguajë Brightonit rreth 6 milionë euro për ta liruar nga kontrata e tij, të etur për ta parë atë në bregun jugor të Francës.

Gjiganti e Ligue 1 fillimisht ishin të interesuar për të emëruar Sergio Conceicao pas kohës së tij me Porton, por duke u përballur me vështirësi, iu drejtuan trajnerit italian, i cili pritet të përgjigjet në orët në vijim.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat