Bellingham është i bindur

Futboll

Bellingham është i bindur

Më: 20 qershor 2024 Në ora: 18:47
Bellingham

Jude Bellingham beson se shoku i tij i skuadrës te Real Madridit, Arda Guler, ka potencialin për t’u bërë një lojtar i madh.

Kështu ka thënë Massimo Franchi, krijuesi i çmimit Golden Boy.

Bellingham është mbajtësi aktual i titullit dhe Franchi zbuloi për Marca: “Jude më tha në dhjetor të vitit të kaluar se Real Madrid kishte një lojtar të ri fantastik që është ndoshta edhe pak më i mirë se ai.

“Është turku Arda Güler, i cili shënoi një gol mbresëlënës ndaj Gjeorgjisë.

“Sipas Bellingham, ai bëri gjëra të pabesueshme në stërvitje dhe më pas Güler është vetëm 19 vjeç".

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat