Llapi mposht Vëllaznimin

Hendboll

Llapi mposht Vëllaznimin

Më: 5 qershor 2022 Në ora: 19:10
Llapi mposht Vëllaznimin

Llapi është gjysmëfinalist në Ligën e Pionierëve të Kosovës në hendboll.

Të dielën në Podujevë, Llapi në çerekfinale e mposhti Vëllaznimin me rezultat 25:23.

Të dy skuadrat kanë shfaqur aksione të mira dhe kanë dëshmuar se kanë hendbollistë me potencial për të ardhmen. Durim Talla i Llapit ishte i pandalshëm duke realizuar plot 14 gola. 7 i realizoi Etnik Bajoku, ndërsa 2 i kishte Edi Lushaku.

Te Vëllaznimi, përgjegjësia ishte më e shpërndarë.

Gert Zhubi realizoi 6 gola, ndërsa Ari Brahushi 5. Leand Gjoshi i shtoi 4 gola.

Dallimi më i madh ishte në pjesën e parë, të cilën llapjanët e fituar 9:5. Shifrat u ngushtuan pas pjesës së dytë, 15:13, ndërsa epërsia e Llapit prej dy golave ishte edhe në fund, 25:23.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat