​Sekuestrohen 28 aparate për prodhimin e kriptovalutave

Kosova

​Sekuestrohen 28 aparate për prodhimin e kriptovalutave

Më: 15 janar 2022 Në ora: 16:38
Rasti ka ndodhur më 13 janar

Sektori i hetimeve të stacionit policor ne Suharekë, në bashkëpunim me ekipin e KEDS dhe zyrtarët e Doganës së Kosovës, në fshatin Bllac të Suharekës , kanë gjetur dhe sekuestruar 28 aparate për prodhimin e kriptovalutave dhe 46 kartela grafike.

Rasti ka ndodhur më 13 janar dhe sipas Policisë, për të gjitha këto veprime të njësive të stacionit policor në Suharekë, është njoftuar Prokuroria Themelore në Prizren.

“Po ashtu, KEDS ka konstatuar se rryma ka qen kyçje Ilegale.

Marrë parasysh procedurat ligjore lidhur me këtë rast, veprimet e mëtejme do të ndërmerren nga Dogana e Kosovës”, thuhet në njofitm.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat