​Ngjarjet e datës 22 janar

Kosova

​Ngjarjet e datës 22 janar

Më: 22 janar 2022 Në ora: 00:12
Foto ilustrim

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti bën homazhe te Kompleksi Memorial “Adem Jashari” në Prekaz.

(Kompleksi Memorial, ora 09:00)

Koalicioni i OJQ-ve për Mbrojtjen e Fëmijëve në Kosovë ndan çmimet vjetore në fushën e mbrojtjes dhe shërbimeve sociale, me fokus në mbrojtjen e fëmijëve në Kosovë për vitin 2021.

(“Vendum”, rruga Tringë Smjali, ora 10:00).

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në bashkëpunim me Komitetin Olimpik të Kosovës organizojnë ditën e dytë të “Tryeza e Sportit”.

(Hotel “Brezovica”, ora 12:30)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat