Çka do të ndodhë sot në Kosovë?

Kosova

Çka do të ndodhë sot në Kosovë?

Më: 13 gusht 2022 Në ora: 07:38
Foto ilustrim

Ngjarjet e ditës së sotme:

Mbahet akademi përkujtimore kushtuar prof.. Frok Gojanit si dhe promovohet monografia me titull “Frrok Gojani, pedagog dhe misionar i denjë i shkollës shqipe”. (Salla e Kuvendit Komunal në Klinë, ora 11:00)

Lidhja Demokratike e Kosovës mban konferencë për medie. (Selia qendrore e LDK-së, ora 12:00)

Rivarroset dëshmori, Enver Pacolli nga varrezat civile në Hajvali në varrezat e dëshmorëve në Gjilan, për nder të ditëlindjes së tij. (Varrezat e dëshmorëve në Gjilan, ora 12:00)

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat