Parashikimi i moti për fundjavë

Kosova

Parashikimi i moti për fundjavë

Më: 28 janar 2023 Në ora: 07:21
Ilustrim

Mbi vendin tonë gjatë fundjavës do të mbajë mot i vranët dhe vende-vende me fjolla të dobëta bore.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -2 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 0 deri 2 gradë Celsius.

Të dielën do të mbajë mot kryesisht i vranët. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -1 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet -1 deri 1 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja e lehtë deri mesatare.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat