Papagalli

Kultura

Papagalli

Nga: Sevdail Hyseni Më: 23 tetor 2021 Në ora: 09:45
Karikatura marrë nga interneti

Një shef kishte blerë

Dy papagaj me emër,

 Mirëpo, nuk e dinte

Cila na është femër!

 

Vendos prapa derës

Për t’parë siç thonë :

Gjatë lojës n’kafaz

Kush – kë e pallon?!

 

Pa e humbur kohën

Palloshi sqepshpatë,

I kërcen nga prapa

Mikeshës bishtartë!

 

E zë shefi për qafe

E shtrinë për tokë,

Një nga një i shkul

Puplat mbi kokë !

 

Nuk kalon java

Te shefi për vizitë,

Vjen një kokë tullace

Si llamba shndrit !

 

Merr turr papagalli

I vardiset si spiun:

- A dhe ty o zotëri

Të zunë n’ato punë ?!

Spica Metalike

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat