I dashuri atdhe

Kultura

I dashuri atdhe

Nga: Zymer Mehani Më: 26 nëntor 2021 Në ora: 07:42
Zymer Mehani

Edhe në tufane

Edhe në tërmete

Je melodi jete

 

Edhe në shtrëngata

Edhe n'uragane-

N'stuhi kapedane

 

Edhe n'dallgë të kohës

Edhe në trazime

Ti je zemra ime          

 

Je ylber shumëngjyrësh

Trëndafil i bardhë

I ëmbël nectar

 

Je e gjallë pikturë

Dhe loti im je

I DASHURI ATDHE

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat