Poezi...

Kultura

Poezi...

Nga: Zymer Mehani Më: 2 dhjetor 2021 Në ora: 09:49
Zymer Mehani

M'i jep vargjet e gjata
E me to të ndërtoj shtatore të larta

M'i jep flatrat ti
Mbi to le t'pushojë flamuri kuq e zi

M'i jep rimat tua
Me to të thur këngët për SHQIPËRINË që e dua

Më zgjo në agim
Dëshmorëve të lirisë
T'ua qëndis xhamadanin e trimërisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat