Të kërkova...

Kultura

Të kërkova...

Nga: Zymer Mehani Më: 24 janar 2022 Në ora: 10:28
Zymer Mehani

Të kërkova
Nëpër ëndrra
Për çdo natë

Të kërkova
Nëpër fusha
Gjerë e gjatë

Të kërkova
Nëpër ara
Ku mbin fara

Të kërkova
Nëpër pyje
Dhe ograja

Të kërkova
Dhe në yje
Kreshta, maja

Të kërkova
Nëpër rreze
Dhe në qiell

Të kërkova
Nëpër lule
Në pranverë

Të kërkova
Në mëngjes
Dhe në mesditë

TY, ARBORA
Dhe në mbrëmje
Të kam pritë

Të kërkova
Kurrë s’pushova
As u lodha

Të kërkova
Dhe në lumë
Se t’dua shumë

Të kërkova
Dhe në male
Plot me gurë

Të kërkova
Nëpër kodra
Nëpër urë

Të kërkova
Te burimi
Te një gurrë

Dashuria jote
Zemrën ma bën furrë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat