“Ekskluzive” për shqiptarë

Kultura

“Ekskluzive” për shqiptarë

Nga: Sevdail Hyseni Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 09:35
Sevdail Hyseni

Disa nga Bujanoci, sa janë të paparë,

Kanë një Restorant, super për shqiptarë!

Jo veç për shqiptarë, por edhe të tjerë,

Që presin në rend, për të hyrë në derë!

Po hyre brenda, në shenjë të respektit

Na vjen porosia, me lek të pushtetit!

Askush s’e mendon se në këtë Resort

Pas ushqimit vjen, qershia mbi tortë!

Si mos të vijnë, të mirat fantastike,

Kur janë në modë, lidhjet shumetnike:

- Për të zënë punë, praktikë profesionale,

Tender dhe projekte, të gjitha për lale!

I ndajnë përgjysmë, të mirat me radhë

Sidomos ata, që mrizojnë nën dardhë,

Kujt s’i ecin punët, mirë me partitë

Atje n’Ekskluzive”, mbyllen llogaritë!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat