Cërnill, gjendet bombë e vitit 1945

Lajme

Cërnill, gjendet bombë e vitit 1945

Më: 18 maj 2021 Në ora: 20:54
Pamje nga videoja

Policisë në Ferizaj dhe FSK-së, iu doli punë edhe me një mjet shpërthyes.

Ai u gjet nga pronari i një toke që e kishte blerë dheun në Lipjan, njofton Klan Kosova.

Bomba u vërejt së pari nga pronari, gjatë shkarkimit të kamionit me dhe.

Pas evidentimit mjetit, banorët e zonës lajmëruan menjëherë organet e sigurisë.

Bomba doli të jetë e Luftës së Dytë Botërore.

Detajet nga kronika e zgjeruar më poshtë:

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat