Smartfonët e palosshëm liderët e tregut

Mobile

Smartfonët e palosshëm liderët e tregut

Më: 25 dhjetor 2021 Në ora: 06:55
Smartfonët e palosshëm

Smartfonët me ekran të palosshëm synojnë të jenë ndër liderët e tregut vitin e ardhshëm.

Konfirmimi vjen nga Kina, ku markat kryesore të telefonisë po përgatiten të prezantojnë telefonat e palosshëm. Një imazh i shpërndarë në profilet Weibo dhe Twitter të kompanisë , e cila u nda nga Huawei në 2020, zbulon dizajnin e pajisjes, e cila përfiton nga një menteshë qendrore midis dy gjysmave të ekranit.

Postimi i Weibo thekson se smartfoni i palosshëm është gati, megjithëse ende nuk është shpallur data e shitjes apo çmimi. Pak surpriza nga pikëpamja e dizajnit, i njëjti mekanizëm hapjeje të Samsung Galaxy Fold Z3 si një libër.

Megjithatë, mungesa e vazhdueshme e çipave ngre pyetje të mëdha në lidhje me disponueshmërinë aktuale të procesorëve, kryesisht për sektorin e telefonisë celulare. Sipas një informacioni të fundit nga faqja e internetit 9To5Mac, Apple ka humbur tashmë gjashtë miliardë dollarë për shkak të krizës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat