​Lopa më e vogël në botë

Ndryshe

​Lopa më e vogël në botë

Më: 12 qershor 2022 Në ora: 18:48
Foto ilustrim

Një nga lopët më të vogla në botë u prezantua në Karaçi të Pakistanit.

Lopa e quajtur Mbretëresha është e gjatë 58 centimetra dhe pronari i ka paraqitur një kërkesë Librit të Rekordeve Guinness për të marrë zyrtarisht statusin e lopës më të vogël në botë.

Më herët ka ngordhur lopa më e vogël e quajtur “Rani”, e cila është përfshirë në Librin e Rekordeve Guinness dhe ndodhej në Bangladesh.

Tashmë “Mbretëresha” është në pritje të konfirmimit të rekordit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat