E kohës

Opinione

E kohës

Nga: Skënder Karaçica Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 20:44
Skënder Karaçica

Shteti i Kosovës, duhet të bëhet Shteti Ligjor...!

Nëse dëshirojmë që të ndalim orën ogurzezë të krimit të rëndë në Republikën e Kosovës, që përditë po na sillet para hundëve krimi dhe korrupsioni në ekonominë e shtetit, të shpallim Shtetin Ligjor të Kosovës...!Ligji për të gjithë dhe mbi të gjitha...!

Të marrim shembull në shtetin e Kroacisë, që përmes ligjeve aktuale në parim dhe tashti pjesë e jetës së qytetarëve kroatë, bëri që për krime të rënda në ekonominë e shtetit, ish-kryeministri Ivo Sanader u dënua me nëntë vjet burg dhe pasuria e vjedhur nga arka e shtetit iu kthye shtetit kroat!

Shteti i Kosovës, duhet të bëhet Shteti Ligjor...!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat