Jo çdo shpresë humbet

Opinione

Jo çdo shpresë humbet

Nga: Aurel Dasareti Më: 30 maj 2023 Në ora: 09:32
Aurel Dasareti, SHBA, ekspert i shkencave ushtarake-psikologjike

Nëse Perëndimi ka motivimin dhe dëshirën për të mbrojtur vlerat dhe rregullat perëndimore dhe ndërkombëtare, siç është ligji ndërkombëtar i luftës dhe të drejtat e njeriut, atëherë duhet të pritet të jetë i gatshëm të mbrojë këto vlera dhe rregulla (edhe në shtetin e Kosovës, që vazhdimisht terrorizohet nga kriminelët barbarë serb, të njëjtit që masakruan shqiptarë të pambrojtur gjatë gjenocidit të fundit (1998-99) nëse ndonjë burrështetas mendjendritur beson se ato duhet të respektohen.

Opozitës (buburrecave) dhe “analistëve” gjysmë-analfabetë të Kosovës që heshtin, i gëzohen situatës apo kritikojnë qeverinë aktuale (deri tani serioze) të vendit që t`u bëjë lëshime të pakufishme bandave terroriste serbe:

Serbia naziste-terroriste po punon për pushtimin e gjithë Dardanisë ilire-shqiptare dhe shfarosjen biologjike të të gjithë juve dhe familjeve tuaja, ju servilë të mallkuar kokëmish. Në vend që të bashkoheni, ju edhe më tepër largoheni nga njëri-tjetri dhe copëtoheni.

Turpi qoftë mbi ju, kokëmish të shitur, të pavlerë e të panderë. Për secilin prej jush që e meriton: Mjerë dheu që të lindi o torollak...abortimi do të kishte qenë alternativa e pakontestueshme.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat