Ars: Bekë (Sadri) Muslijaj

Perkujtime

E martë, 28 qershor 2022

Ars: Bekë (Sadri) Muslijaj

Më: 10 maj 2022 Në ora: 00:01
Ars: Bekë (Sadri) Muslijaj

Muaji maj është muaji që na sjell krenari dhe mallëngjimin tonë për ty.

Sa herë që vjen Pranvera na përkujton sakrificën tënde që e bëre me penë në edukimin e brezave të ri, me pushkë për lirinë e Kosovës që kontribuove, që me gjakun tënd i ujite themelet e saj që ta fitojmë lirinë që e deshte dhe e jepe më të shtrenjtën jetën që ne ta gëzojmë lirinë!

Ne krenohemi me ty që të kemi si flakadan në themelet e lirisë së Kosovës.

I lehtë të qoftë dheu i Kosovës që aq shumë e deshe.

Të përkujtojnë deri në amshim: Bashkëshortja Hatmoni me djemtë: Skenderin, Albertin, Muhametin; Vajzat: Albnor, Sabrija, Albertina; Rejat: Hyrija, Ylfeti, Saranda; Mbesat: Zejnepi, Suzana, Valina.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat