Shkurte Rexhaj Ferizi

Perkujtime

E diel, 04 dhjetor 2022

Shkurte Rexhaj Ferizi

Më: 23 gusht 2022 Në ora: 00:05
Shkurte Rexhaj Ferizi

2 vite pa ty motër e dashur

Erdhi përsëri dita që ta shkruajmë kujtimin për ty motër e dashur. Nga mendja dhe zemra nuk na hiqesh në asnjë moment motër.

Ahh.. sa e papërballueshme është dhimbja kur nuk je me ne. Kurbeti është shumë i vështirë sepse jeton larg njerëzve të tu më të dashur, që të mungojnë çdo ditë e mendjen e ke vetëm te ata.

Edhe për mua ishte e njëjta gjë, të jetoja larg familjes e veçanërisht larg teje motër, pasi të kisha vetëm ty!

Ishte gjithçka për mua, motër, vëlla, nënë baba.

Të desha e më deshe aq shumë. Por ja që edhe ti më ike e shkove në botën e amshueshme

Ende s`po mund të pajtohem që nuk jeton më. Pa ty çdo gjë është e shkretë,

Dy vite shkuan pa ty e malli po më shtohet çdo ditë. Të dua motër dhe do të të dua gjithmonë.

Me zemër dhe shpirt të përkujton motra jote Nushe Qela me familje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat