Arsyet pse duhet të pini lëng të shegës çdo ditë

Shëndetësia

Arsyet pse duhet të pini lëng të shegës çdo ditë

Më: 5 prill 2022 Në ora: 13:19
Foto ilustrim

Lëngu i shegës përmban shumë ushqyes dhe është përdorur për mijëra vjet si ilaç.

Lëngu i shegës është duke u studiuar për shumë përfitime shëndetësore. E që sipas tyre ka rezultuar që ky lëng mund të ndihmojë në parandalimin e kancerit, rritjen e imunitetit dhe pjellorinë.

Këtu janë disa nga përfitimet e lëngut të shegës:

Përmban shumë antioksidantë

Vitaminë C

Mund të parandalojë kancerin

Mbron nga sëmundja e Alzheimerit

Përmirëson tretjen

Anti-inflamator

Ndihmon në shëndetin e zemrës

Pirja e lëngut të shegës çdo ditë mund të ndihmojë në uljen e presionit të gjakut sistolik.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat