A është buka e zezë më e shëndetshme se e bardha?

Shëndetësia

A është buka e zezë më e shëndetshme se e bardha?

Më: 8 prill 2022 Në ora: 14:45
Foto ilustrim

Buka është një ushqim i pashmangshëm që përdoret në të gjithë botën. Ka lloje të ndryshme buke, por më së shumti konsumohet buka e zezë dhe e bardhë.

Eksperti i të ushqyerit Ruchhi Parmar foli për Pinkvilla.com për dallimet mes bukës së zezë dhe të bardhë.

Cili është ndryshimi i vërtetë?

Ndërsa nuk ka dallim të madh në kalori, ka një ndryshim të madh në lëndë ushqyese.

Kur bëhet fjalë për lëndët ushqyese, buka e zezë ka padyshim më shumë lëndë ushqyese se buka e bardhë.

Buka e zezë bëhet nga pjesë të kokrrave të grurit: krunde, endosperma dhe embrion, prandaj ka ngjyrë të errët.

Buka e bardhë, nga ana tjetër, bëhet nga endosperma e grurit, e cila i jep ngjyrën e bardhë karakteristike.

Gjithçka për bukën e zezë

Buka e zezë bëhet nga mielli i grurit, i cili nuk përpunohet për të hequr krundet dhe embrionet.

Është më ushqyese sepse përmban më shumë fibra dhe lëndë ushqyese se buka e bardhë.

Gjithashtu, buka e zezë është më e pasur me fibra, dhe përmban më shumë vitamina B-6 dhe E, magnez, acid folik, mangan, zink dhe bakër.

Buka e zezë është sigurisht më e shëndetshme dhe më ushqyese dhe me kalori.

Vlerat ushqyese të bukës së zezë janë veçanërisht të përshtatshme për të rriturit dhe njerëzit që janë të fokusuar në humbjen e peshës.

Gjithçka për bukën e bardhë

Buka e bardhë është bërë nga mielli i rafinuar i grurit që përpunohet për të hequr krundet dhe embrionet.

Buka e bardhë përmban miell gruri që është “zbardhur” me kimikate për ta bërë ngjyrën e bukës më të lehtë.

Gjithashtu, niseshteja e rafinuar i shtohet bukës së bardhë. Krahasuar me bukën e zezë, ajo ka më pak fibra.

Gjithmonë lexoni etiketën

Për të përcaktuar nëse buka e zezë që po konsumoni është e shëndetshme apo jo, këshillohet që thjesht të kontrolloni përbërësit e shënuar në paketim.

Nëse thotë se ka karamel në të, do të thotë se buka është thjesht e ngjyrosur.

Nëse në përbërës është i pranishëm “kokrra e grurit”, do të thotë se ka mikrobet dhe krundet e kokrrës së grurit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat