Lirohet mjeku Edvin Prifti

Shqipëria

Lirohet mjeku Edvin Prifti

Më: 2 mars 2021 Në ora: 16:10
Edvin Prifti

Lirohet nga burgu mjeku Edvin Prifti.

Vendimi është dhënë nga Apeli i Gjykatës së Posaçme.

Më herët gjatë seancës, avokatët kanë kërkuar ndryshim të masës së sigurisë.

Avokati i mjekut Prifti duke mohuar akuzat ka kërkuar ndryshim të masës së sigurisë.

Edhe avokati i gjyqtares Enkelejda Hoxha argumentoi se masa ndaj saj duhet të jetë më e butë, kjo për shkak se është nënë e dy fëmijëve dhe ka nevojë për përkujdesjen e saj. Nga ana tjetër Prokuroria e Posaçme i ka qëndruar të njëjtës kërkesë si në Shkallë të Parë, atë të vazhdimit të masave arrest në burg.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat