Eklera

Ushqime

Eklera

Më: 26 tetor 2021 Në ora: 18:10
Foto ilustrim

Përbërësit:

-400 ml ujë

-100 ml vaj

-300 gr miell

-1 pluhur paste

-5 vezë

Përbërësit për mbushjen,fillin:

-5 të verdha të vezës

-10 lugë sheqer

-8 lugë miell

-1 litër qumësht

-80 gr margarinë

-2 qese sheqer vanilje

-150 gr çokollatë

-7 lugë vaj

Përgatitja:

Ujin dhe vajin i vëni të vlojnë dhe pastaj i largon nga zjarri dhe i shtoni miellin të përzier me pluhur paste. Pasi e përziejmë mirë e lëmë të ftohet gati tërësisht dhe pastaj i shtojmë vezët një nga një duke e përzier brumin derisa të bëhet një masë kompakte dhe pastaj këtë brum e vendosim në një shiringë kuzhine, duke e shtyrë brumin në një gjatësi prej 7cm dhe e vendosim në një tigan të mbuluar me letër për pjekje dhe i pjekim në temperaturë 180 gradë për 30 minuta pa e hapur furrën.

Gjatë kësaj kohe ziejmë kremin për mbushje duke përzier të verdhat e vezës me sheqer. Nga 1 litër qumësht largojmë një gotë dhe pjesën tjetër e qesim të vlojë. Në vezët e tundura me sheqer qesim qumështin e ftohet 200ml dhe miellin. Pasi e përziejmë mirë e qesim në qumështin që vlon dhe e përziejmë mirë derisa të trashet. Pastaj e largojmë nga zjarri dhe duke e përzier ia shtojmë margarinën e përzier me sheqer vanilje dhe e përziejmë mirë derisa të përzihet margarina me masën e të verdhave të vezës.

Eklerat i heqim nga furra dhe të ftohur i premë përgjysmë për së gjati dhe me shiringë kuzhine i mbushim pjesën e brendshme. Pastaj i dekorojmë me çokollatë të shkrirë (150gr çokollatë me 7 lugë vaj) dhe i lëmë të ftohen mirë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat